Zielonogórska policja zabezpieczała Orszak Trzech Króli (ZDJĘCIA)

Zielonogórscy policjanci dbali o porządek i bezpieczeństwo osób biorących udział w uroczystościach związanych ze Świętem Trzech Króli. Uroczystości przebiegły bez zakłóceń.

Orszak Trzech Króli w Zielonej Górze ruszył deptakiem dokładnie o godzinie 13.45, zaraz po mszy w Kościele Najświętszego Zbawiciela i zakończeniu inscenizacji na specjalnie przygotowanej scenie u zbiegu ulic Bankowej i Alei Niepodległości.  Policjanci, strażacy i przedstawiciele organizatora zadbali o odpowiednie zabezpieczenie ulic tak, aby uczestnicy tej ulicznej parady, wśród których było bardzo wiele dzieci, mogli spokojnie i bezpiecznie w skupieniu wziąć udział w uroczystościach.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Policjanci zablokowali dojazd w okolice deptaka, tak aby przypadkowe pojazdy nie zagrażały osobom poruszającym się po drogach – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

W uroczystościach odbywających się w Zielonej Górze wzięło udział ok. 5 tys. osób z powiatu zielonogórskiego, nowosolskiego i innych. – Parada przebiegła bez zakłóceń, a po jej zakończeniu uczestnicy spokojnie rozeszli się do domów – mówi podinsp. Stanisławska.

Policjanci jeszcze przez pewien czas byli obecni w okolicach deptaka. W sumie nad bezpieczeństwem wszystkich osób czuwało kilkudziesięciu funkcjonariuszy służb porządkowych, w tym kilkunastu policjantów.

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl