Zielonogórska policjantka bezkonkurencyjna. Przywiozła dwa złote medale i jeden brązowy

Zielonogórska policjantka sierż. sztab. Agnieszka Jabłonka z Wydziału Sztab Policji i Prewencji na Ogólnopolskich Zawodach Służb Mundurowych w Pływaniu zdobyła dwa złote i jeden brązowy medal.

W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Służb Mundurowych w Pływaniu o puchar Komendanta Głównego Policji. Zielonogórska policjantka z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej i Nieletnich Wydziału Sztab Policji i Prewencji zdobyła złoty medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym, złoty medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym. Dodatkowo wywalczyła czwarte miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym. – Warty podkreślenia jest trud, jaki pani Agnieszka włożyła w przygotowanie do zawodów. Policjantka rozpoczęła ponowne treningi pływackie kilka miesięcy temu po powrocie z urlopu macierzyńskiego – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Sierż. sztab. Jabłonka przygodę z pływaniem zaczęła już w klasie zerowej. Wtedy nauczyła się pływać. W szkole podstawowej i w Liceum Sportowym uczęszczała do klas pływackich. Przez wiele lat była czynną zawodniczką w pływaniu z sukcesami w zawodach i mistrzostwach w pływaniu. Również po wstąpieniu do policji brała wielokrotnie udział w zawodach sportowych w pływaniu, zdobywając czołowe miejsca.

Jej najważniejsze osiągnięcia to 6 medali Mistrzostw Polski Juniorów, 9. miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów, 3 medale Mistrzostw Polski Uniwersytetów oraz 6 medali Mistrzostw Polski Policji i Służb Mundurowych. Ma również na swoim koncie kilka tytułów Mistrza i V-ce Mistrza Województwa w Ratownictwie WOPR.

Po zakończeniu kariery pływackiej w 1996 r., chcąc kontynuować przygodę z wodą wstąpiła do WOPR. Ma stopień instruktora WOPR. Zdobyła między innymi kwalifikacje instruktora nauki pływania, starszego sternika motorowodnego, sternika jachtowego, płetwonurka i ratownika medycznego. Od wielu lat prowadzi szkolenia na stopnie Ratowników WOPR oraz czynnie działa na rzecz społeczności lokalnej. W 2015 r. została odznaczona Srebrną Honorową Odznaką WOPR.