Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Zielonogórzanin oskarżony o 100 kradzieży kasy z bankomatu. Szantażował ofiarę intymnymi zdjęciami

Przed sądem stanie 63-letni zielonogórzanin. Mężczyzna 100 razy ukradł pieniądze z bankomatu posługując się kartą swojej znajomej. Mało tego, groził kobiecie upublicznieniem jej intymnych zdjęć i wyłudził kilkadziesiąt tysięcy złotych pożyczek, których nie zwrócił.

Wszystko wydarzyło się w latach 2015 i 2016. 63-latek posługując się kartą płatniczą wydaną do konta swojej znajomej, dokonywał wypłat z bankomatów bez jej wiedzy. Każdorazowo kradł kwoty po około 300 zł. Zrobił tak 100 razy.

Śledczy ustalili, że mężczyzna przy pomocy karty bankomatowej znajomej kobiety płacił w różnych sklepach. Wielokrotnie od pokrzywdzonej brał też pożyczki, których nie miał zamiaru zwracać. W sumie wziął kilkadziesiąt tysięcy złotych pożyczek. Zabrał kobiecie również złotą biżuterię.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W marcu 2018 r. podczas rozmowy telefonicznej oskarżony zagroził kobiecie upublicznieniem jej intymnych zdjęć na portalu społecznościowym.

Prokurator przedstawił oskarżonemu łącznie 116 zarzutów. Oskarżony mężczyzna znajduje się pod dozorem policji. Ma też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej kobiety na odległość mniejszą niż 100 metrów.

Prokurator wysłał już do sądu akt oskarżenia przeciwko 63-letniemu mężczyźnie. Za kradzieże, groźby i oszustwa oskarżonemu grozi kara  do 10 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl