Porcjował krajankę tytoniową kiedy weszli policjanci

Żagańscy policjanci z zespołu dw. z przestępczością gospodarczą w Iłowie w mieszkaniu 56-latka znaleźli 14 kg tytoniu bez polskiej akcyzy.

W środę, 9 stycznia br.,  żagańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pojechali na przeszukanie do mężczyzny, który, jak ustalili, miał nielegalny tytoń. Kiedy weszli do jego mieszkania zauważyli, że 56-latek akurat porcjował krajankę tytoniową, pakując ją do worków strunowych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zaskoczony widokiem policjantów i bez szans na jakiekolwiek tłumaczenie od razu przyznał się, że krajanka faktycznie należy do niego. – Mężczyzna, mieszkaniec gminy Iłowa, został już przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy – mówi st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, rzeczniczka żagańskiej policji.

Policjanci oszacowali, że należności skarbu państwa zostały narażone na uszczuplenie niemal 12 tys. zł z tytułu nieodprowadzonego podatku. Zabezpieczony tytoń policjanci przekażą do urzędu celnego. Oprócz przepadku „trefnego” tytoniu 56-latek będzie musiał zapłacić karę grzywny.