Zlikwidowane trzy lewe kasyna z automatami do gier. Grzywna może wynieść nawet 1,3 mln zł (ZDJĘCIA)

Zlikwidowane trzy lewe kasyna z automatami do gier w Gubinie.

W trzech lokalach w Gubinie zabezpieczyli policjanci z Urzędem Celno-Skarbowym, delegatura w Zielonej Górze, zabezpieczyli trzynaście nielegalnych automatów do gier hazardowych. Grzywna może wynieść nawet 1,3 mln zł.

Policjanci gubińskiego komisariatu i Urzędem Celno-Skarbowym z delegatury w Zielonej Górze w piątek, 17 marca, weszli do trzech lokali w Gubinie. Do dwóch punktów musieli wyłamać drzwi.

Według wcześniejszych ustaleń miały tam być nielegalne automaty do gier hazardowych. Po wejściu do lokali zastali tam działające automaty, osoby dozorujące pomieszczenie i obsługę urządzeń oraz graczy.

Zanim urządzenia zostały zdemontowane, celnicy przeprowadzili eksperymenty procesowe sprawdzając w ten sposób czy są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

– Poza zabezpieczeniem automatów, które będą stanowiły dowód w prowadzonych postępowaniach przygotowawczych, funkcjonariusze przesłuchali także osoby ujawnione w trakcie czynności w lokalach, w tym osoby z obsługi – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim. 

Zlikwidowane trzy lewe kasyna z automatami do gier w Gubinie

Za posiadanie nielegalnych automatów hazardowych grozi kara w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego urządzenia. Ponadto właścicielowi grozi także kara do 3 lat więzienia. Wysoką karę pieniężną może ponieść również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych.

Dalsze postępowanie w tej sprawie będą prowadzili funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie, delegatura w Zielonej Górze, którzy w swoich magazynach zabezpieczyli 13 zdemontowanych z lokalu maszyn.

– Takie działania są podejmowane regularnie, by wyeliminować przestępczy proceder, jakim jest nielegalne posiadanie automatu do gier i czerpanie korzyści majątkowych z niezgodnego z prawem hazardu – mówi kom. Kulka.

Eko pol - Poscigi.pl