Samochody.pl - poscigi.pl

Nie będzie chuliganki na Placu Teatralnym w Zielonej Górze. Policja ma go pod specjalnym nadzorem (ZDJĘCIA)

Nie będzie chuliganki na Placu Teatralnym w Zielonej Górze.

Wiosenna pogoda sprzyja spacerom po zielonogórskim deptaku. Coraz więcej młodych ludzi spędza również czas w centrum miasta. Jednym z najbardziej popularnych miejsc jest Plac Teatralny. Niestety nie każdy zachowuje się tam właściwie. Picie alkoholu, krzyki, awantury, zaśmiecanie to postępowanie nieakceptowalne przez mieszkańców miasta, dlatego każdego dnia o różnych godzinach policyjne patrole pojawiają się teraz w tym miejscu.

W Zielonej Górze deptak i wąskie uliczki wokół niego są szczególnym miejscem dla mieszkańców. To tam toczy się życie miasta, spotykają się mieszkańcy, odwiedzają turyści. Także dla zielonogórskich policjantów to wyjątkowe miejsce.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Od wielu lat w komendzie ten obszar nazywany jest Rejonem Wzorowego Porządku. Oznacza to, że w ten rewir służbowy każdego dnia o różnych porach doby kierowane są policyjne patrole – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze

Porządku i bezpieczeństwa na Placu Teatralnym strzegą również kamery miejskiego monitoringu, które wspomagają policjantów w działaniach.

Plac Teatralnym pod specjalnym nadzorem

Wraz z nadejściem wiosennej pogody w centrum miasta pojawia się coraz więcej młodych ludzi. Szczególnie Plac Teatralny jest oblegany przez młodzież, która niestety nie zawsze zachowuje się tam właściwie. – Picie alkoholu, głośne zachowanie, zaśmiecanie terenu, niszczenie infrastruktury to absolutnie niedopuszczalne postępowanie – mówi podinsp. Stanisławska. Dlatego policyjne patrole piesze, zmotoryzowane i w sezonie oczywiście patrole rowerowe kierowane są w ten rejon każdego dnia przez całą dobę.

Czytaj też – 16-latek na motocyklu wpadł na radar w Zielonej Górze. Wyprzedzał na przejściu dla pieszych i linii ciągłej

Sprzymierzeńcami policjantów w dbaniu o porządek w centrum miasta są operatorzy miejskiego monitoringu. Często to dzięki ich czujności policjanci z patrolu kierowani są na miejsce zanim jeszcze coś złego się wydarzy. Umundurowany policyjny patrol często „studzi” zapędy do łamania prawa.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl