Zielonogórska drogówka wiosnę przywitała z maluchami z Przedszkola w Przylepie (ZDJĘCIA)

O tym jak ważne jest bezpieczeństwo na drogach nie trzeba nikogo przekonywać, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci

Policjanci zielonogórskiej drogówki przywitali wiosnę wraz z przedszkolakami z Przylepu. Ten dzień był nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale także poznania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Nie zabrakło ćwiczeń praktycznych. Przedszkolakom towarzyszył Tygrysek LUPO – maskotka lubuskiej policji, który często wraz z mundurowymi bierze udział w spotkaniach profilaktycznych z dziećmi.

O tym jak ważne jest bezpieczeństwo na drogach nie trzeba nikogo przekonywać, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci. – Dlatego też zielonogórscy policjanci w myśl znanego przysłowia połączyli przyjemne z pożytecznym i z okazji rozpoczynającej się wiosny zorganizowali zajęcia dla dzieci z przedszkola w Przylepie, gdzie podczas zabawy przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Podczas spotkania, policjantka ruchu drogowego i maskotka lubuskiej Policji Tygrysek Lupo omówili z dziećmi zasady prawidłowego zachowania na drodze, w tym bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Przedszkolaki wspólnie z opiekunami, policjantami ruchu drogowego i tygryskiem po części teoretycznej miały możliwość poćwiczyć w praktyce prawidłowe zachowania na drodze. Wszyscy wspólnie udali się na przejście dla pieszych, które codziennie dzieci pokonują w drodze do przedszkola.

Policjanci z Lupo z dziećmi przywitali wiosnę

Maluchy dowiedziały się jak prawidłowo korzystać z przejścia dla pieszych i jak zachować się idąc chodnikiem w grupie. Takie zajęcia praktyczne z pewnością na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

Ale spotkania z policjantami to nie tylko nauka prawidłowych zachowań na drogach. Tak samo ważne jest przypominanie o bezpieczeństwie w domu, na placu zabaw czy w drodze do przedszkola, a później szkoły. Mundurowi przypominali najmłodszym także o jeszcze jednym ważnym zagadnieniu – o zachowaniu ostrożności w sytuacji, gdy spotkają osobę nieznajomą. Na zakończenie spotkania mili goście opowiedzieli przedszkolakom dlaczego warto nosić odblaski, a także dlaczego dzieci takie jak one muszą podróżować w fotelikach.

Czas spędzony z policjantami i policyjną maskotką upłynął bardzo szybko, ale przedszkolaki wraz z opiekunami już zaprosiły policjantów na kolejne spotkania.