Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

16-latek na motocyklu wpadł na radar w Zielonej Górze. Wyprzedzał na przejściu dla pieszych i linii ciągłej

Na radar wpadł motocyklista jadący z prędkością 85 km/h. W dodatku wyprzedzał na przejściu dla pieszych oraz linii podwójnej linii ciągłej.

16-letniego motocyklistę zarejestrował  policyjny laser. Nie dość, że jechał z prędkością 85 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym, to jeszcze wyprzedzał na przejściu dla pieszych i linii podwójnej linii ciągłej.

Do zdarzenia doszło w Zielonej Górze. Policjanci zielonogórskiej drogówki kontrolowali prędkość kierowców. Na radar wpadł motocyklista jadący z prędkością 85 km/h. W dodatku wyprzedzał na przejściu dla pieszych oraz linii podwójnej linii ciągłej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Motocyklem jechał 16-latek

Po zatrzymaniu okazało się, że kierującym motocyklem jest 16-latek. – Policjanci sporządzili stosowna dokumentację, a ona wraz z wnioskiem o ukaranie trafi do Sądu Rodzinnego, który będzie rozpatrywał sprawę nieletniego – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Młodemu kierowcy zabrakło wyobraźni co może się stać przy takiej prędkości w razie, na przykład zderzenia z pieszym.

Zaczyna się sezon motocyklowy

Coraz cieplejsze dni i panująca w ostatnim czasie piękna pogoda sprzyja motocyklistom, którzy licznie pojawiają się na naszych drogach, dlatego zielonogórscy policjanci postanowili jak co roku przypomnieć o ostrożności i to nie tylko motocyklistom, ale także kierowcom innych pojazdów. Jak pokazują doświadczenia lat ubiegłych, niestety nie wszyscy są wystarczająco ostrożni i przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Dlatego policjanci wkrótce będą organizować działania w trosce o bezpieczeństwo użytkowników jednośladów. Celem takich działań będzie przede wszystkim zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów.

Wykroczenia popełniane najczęściej przez kierujących:

Motorowerami:
– wymuszanie pierwszeństwa przejazdu
– jazda lewym pasem ruchu
– nie sygnalizowanie manewrów
– nie używanie świateł

Motocyklami:
– zbyt szybka jazda
– niebezpieczna, ryzykowna jazda
– jazda za blisko innych pojazdów
– gwałtowne zmiany pasa ruchu (jazda slalomem między pojazdami)

Samochodami:
– nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu
– wymuszanie pierwszeństwa przejazdu
– nie sygnalizowanie manewrów

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl