Toyota Zielona Góra

Złodziej na widok policji udawał manekina

23-letni mieszkaniec Nowej Soli trafił do policyjnego aresztu chwilę po tym, jak próbował ukraść damskie ubrania ze sklepu odzieżowego. Nakryty przez policyjny patrol sprawca włamania schował się za wieszakami. gdzie stał nieruchomo udając manekina.

We wtorek nocą, w centrum Nowej Soli 23-letni mężczyzna wybił szybę w oknie wystawowym sklepu odzieżowego. Wszedł do środka, a następnie przez otwór w drzwiach wyrzucał na chodnik odzież wraz z wieszakami.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Rabuś zainteresował się szczególnie sukienkami. Miał zamiar zabrać ich dziesięć sztuk, o łącznej wartości 1,6 tys. złotych. W czasie, gdy mężczyzna plądrował wnętrze sklepu na miejscu pojawił się policyjny patrol. – Widząc mundurowych 23-latek ukrył się za wieszakami w głębi sklepu, udając sklepowego manekina – informuje st. sierż. Katarzyna Wąsowicz, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Policjanci zatrzymali sprawcę włamania. Okazało się, że był mocno pijany. Miał 2,4 promila alkoholu. Zatrzymany Maciej W. trafił do w policyjnego aresztu. Sprawca włamania jest znany nowosolskim funkcjonariuszom. Niespełna dwa tygodnie wcześniej usłyszał zarzut za dwa wcześniejsze włamania do sklepu odzieżowego. Wówczas łupem mężczyzny padły ubrania sportowe o łącznej wartości prawie 6 tys. złotych. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra