Samochody.pl - poscigi.pl

81-latka przemycała samolotem 5 kg heroiny wartej 2,4 mln zł (FILM)

81-latka przemycała samolotem 5 kg heroiny.

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa udaremniła na lotnisku Chopina przemyt ponad 5 kg heroiny. Narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 2,4 mln zł przemycała 81-letnia obywatelka Danii. Narkotyki miała ukryte w podwójnym dnie walizki.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na lotnisku Chopina w Warszawie wytypowali do kontroli pasażerkę, która przyleciała z krajów afrykańskich. Ich podejrzenia wzbudziła trasa podróży oraz nerwowe zachowanie podróżnej. 81-letnia obywatelka Danii podróżowała z Malawi przez Kenię i Dohę, tranzytem do Kanady.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Podwójne dno walizki, ponad 5 kg heroiny

Podczas kontroli funkcjonariusze odkryli podwójne dno w walizce. Po oderwaniu dodatkowej ścianki bagażu znaleźli 4 pakiety beżowej substancji o konsystencji granulatu. Badanie narkotestem wykazało, że jest to heroina. To było ponad 5 kg heroiny, o wartości blisko 2,4 mln zł.

Podróżna zatrzymana, prokuratorski nadzór   

Za próbę przemytu narkotyków podróżna została zatrzymana przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Dalsze postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Grójcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

Podróżnej za przemyt takiej ilości narkotyków, grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl