Ataki oszustów. Gotówkę 70-latka uratowała pracownica banku

We wtorek, 10 lipca, w Gorzowie odnotowano dwie telefoniczne próby oszustw metodą „na policjanta”. Obie bezskuteczne. W pierwszym przypadku oszuści nie doszli do porozumienia z seniorką. Natomiast w drugim, 70-latka przed wypłatą dużej sumy pieniędzy ostrzegła czujna pracownica banku.

Pomimo tego, że przypadki oszustw oraz metody, jakimi posługują się przestępcy, często nagłaśniane są w mediach, to jednak oszuści w dalszym ciągu próbują w różny sposób wyłudzić pieniądze. Najczęściej atakują osoby starsze. We wtorek oszuści starali się naciągnąć seniorów na duże sumy. – Dzwoniąc do nich informowali, że są policjantami i proszą o wypłacenie pieniędzy, które następnie posłużą do zatrzymania ewentualnych przestępców – mówi st. sierż. Mateusz Sławek z biura prasowego lubuskiej policji.

Za pierwszym razem  oszuści próbowali przekonać mieszkankę Gorzowa, żeby poszła do banku i wypłaciła swoje oszczędności. Gotówkę miała oddać oszustom. Nie udało im się jednak dojść do porozumienia z seniorką i zaprzestali dalszych działań. Kobieta o ataku oszustów poinformowała córkę, która zgłosiła to policjantom.

Polecane  Wypadek. Czołowe zderzenie bmw i volkswagena. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA)

Następna sytuacja była bardzo podobna. Przestępcy zadzwonili do 70-letniego gorzowianina i w ten sam sposób chcieli uzyskać pieniądze. To prawie im się udało. Senior udał się do banku, a w kieszeni trzymał telefon, który przez cały czas połączony był z oszustami. Ci prosili go, aby wypłacił kilkanaście tysięcy złotych. – Na szczęście, w porę zareagowała pracownica banku, której nerwowe zachowanie mężczyzny wydawało się bardzo podejrzane. Razem z kierownikiem placówki ostrzegli go przed ewentualną próbą oszustwa jaką mógł paść – mówi st. sierż. Sławek.

W tym momencie przestępcy, którzy podsłuchiwali całą rozmowę, rozłączyli się. Dzięki czujności pracownicy banku nie osiągnęli oni zamierzonego celu jakim było wyłudzenie pieniędzy. O tym zdarzeniu również została poinformowana gorzowska policja, która prowadzi aktualnie czynności zmierzające do zatrzymania oszustów.

Polecane  Wypadek na S3. Mercedes uderzył w naczepę ciężarówki. Kobieta trafiła do szpitala (ZDJĘCIA)

Kolejny raz przypominamy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie im jakichkolwiek pieniędzy. W przypadku gdyby doszło do takiej sytuacji, należy być czujnym i ostrożnym. W pierwszej kolejności powinnyśmy zakończyć połączenie telefoniczne i następnie zadzwonić na numer alarmowy 997 lub 112, informując dyżurnego o tym, że osoba podająca się za policjanta próbowała wyłudzić od nas pieniądze.