Toyota Zielona Góra

Bandzior ukradł zabawki i uderzył ekspedientkę. Miał pecha, w sklepie był komendant policji (FILM)

Komendant komisariatu w Gubinie podkom. Radosław Sokołowski w czasie wolnym robił zakupy w galerii handlowej, pobiegł za bandziorem i zatrzymał go. Mężczyzna uderzył ekspedientkę i uciekł ze skradzionymi zabawkami.

Wszystko wydarzyło się piątek, 16 lutego, w godzinach popołudniowych. Podkom. Radosław Sokołowski, komendant komisariatu w Gubinie w wolnym czasie robił zakupy w galerii handlowej. W pewnym momencie zauważył mężczyznę wybiegającego z jednego ze sklepów, co wzbudziło jego podejrzenia. – Doświadczony policjant spostrzegł także, że spod kurtki uciekiniera wypadają przedmioty mogące pochodzić z kradzieży – mówi sierż szt. Sylwia Betka z policji w Krośnie Odrzańskim.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Podkom. Sokołowski ruszył w pościg za mężczyzną. Po chwili zatrzymał uciekiniera. W tym momencie ze sklepu wybiegła ekspedientka, która poinformowała, że zatrzymany mężczyzna ukradł kilka zabawek. Gdy ekspedientka próbowała go zatrzymać, mężczyzna uderzył ją w twarz.

Komendant poinformował dyżurnego gubińskiej jednostki, który skierował na miejsce patrol policji. 29-letni sprawca kradzieży rozbójniczej został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do komendy. Był pijany. Miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Policjanci przedstawili 29-latkowi zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. Sąd aresztował 29-latka na wniosek prokuratury.