Bezduszni złodzieje okradli ośrodek dla osób niepełnosprawnych i aptekę (ZDJĘCIA)

Złodzieje włamywali się do pomieszczeń w Pszczewie. Nie oszczędzili nawet Środowiskowego Domu Samopomocy oraz apteki. Policjanci szybko zatrzymali przestępców i odzyskali część utraconego mienia. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im teraz kara do 10 lat więzienia.

Do włamań doszło na początku lutego. Policjanci dostali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem na terenie Pszczewa. – Ludzi oburzył fakt, że złodzieje ukradli między innymi sprzęt komputerowy Środowiskowego Domu Samopomocy, który pomaga osobom chorym psychicznie i niepełnosprawnym z terenu gmin Pszczew i Przytoczna – wyjaśnia asp. Justyna Łętowska, rzeczniczka policji w Międzyrzeczu. Dla złodziei nie miało to znaczenia. To nie koniec. Po kilku dniach policja dostała zgłoszenie włamania do apteki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci kryminalni intensywnie pracowali przy sprawie dotyczącej włamań. Szybko ustalili sprawców. Do zatrzymania złodziei doszło w nocy z 16 na 17 lutego w rejonie Skwierzyny. Policjanci znaleźli w ich samochodzie m. in. kominiarki, odzież oraz metalowe łomy. Dodatkowo zabezpieczyli przedmioty pochodzące z włamania do apteki a przy jednym z zatrzymanych znaleźli niewielką ilość amfetaminy.

Obaj zatrzymani mężczyźni, to mieszkańcy Gorzowa. Jeden z mężczyzn był już wiele razy karany za włamania i kradzieże. Odsiadywał za to wyroki za kratami.

Policjanci ustalili, że mężczyźni byli dobrze przygotowani do nielegalnego procederu. Jak ustalili śledczy, na włamania jeździli wynajętym samochodem. Wozili ze sobą narzędzia służące do pokonania zabezpieczeń.

28-latek oraz jego 26-letni kolega na wniosek prokuratury zostali aresztowani tymczasowo na trzy miesiące. Za kradzieże z włamaniem grozi im kara do 10 lat więzienia. Policjanci sprawdzają również, czy nie popełnili oni jeszcze innych przestępstw.