Bijatyka w strefie kibica po meczu Turcja-Gruzja (FILM)

W związku z pojawiającymi się informacjami, dotyczącymi zakłócenia porządku na Bulwarze Wschodnim, gorzowska policja przekazuje dotychczasowe ustalenia dotyczące zdarzenia.

Funkcjonariusze zgłoszenie o zakłóceniu porządku z udziałem kilkunastu osób dostali we wtorek, 18 czerwca, około godziny 2000. Wszystko działo się po meczu Turcja–Gruzja. Miało wtedy dojść do awantury w strefie kibica.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejsce zostało wysłanych kilka patroli. – Osoby, które miały być uczestnikami sytuacji, rozbiegły się w chwili, gdy usłyszały policyjne sygnały – informuje kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie.

Na miejscu do policjantów zgłosiła się żadna osoba pokrzywdzona podczas awantury. – Nikt nie chciał wyjaśnić przyczyn tej awantury – mówi kom. Jaroszewicz.

Gorzów. Awantura w strefie kibica

Gorzowscy policjanci informują, że „strefa kibica” na Bulwarze Wschodnim, jest zorganizowana na terenie przylegającym do pobliskiego lokalu. – Organizator przekazał w oficjalnym piśmie, że zamierza tam zorganizować miejsce do wspólnego oglądania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej i zapewnił, że w strefie tej, w zależności od ilości uczestników, bezpieczeństwa będzie pilnować do 10 pracowników ochrony – wyjaśnia kom. Jaroszewicz.

Policja informuje, że nadal trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności zajścia.