Brat oskarżony o gwałty na siostrze bliźniaczce wyszedł z aresztu

Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak w zielonogórskiej prokuraturze zjawiła się jego siostra. Ze szczegółami opowiedziała śledczym o swoim dramacie. Piotr M. natychmiast trafił za kratki i został oskarżony o gwałty na siostrze. W środę, 22 czerwca, areszt został uchylony przez sąd.

Zielonogórski sąd podczas rozprawy w środę, 22 czerwca, uchylił areszt dla Piotra M. – Wystąpiłem z wnioskiem o uchylenie aresztu. Sąd nie widział dalszych przesłanek do stosowania aresztu – wyjaśnia mecenas Piotr Majchrzak, obrońca Piotra M. Mężczyzna był w areszcie od listopada ub.r. Za kraty trafił pod zarzutem wielokrotnych gwałtów siostry bliźniaczki. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Zapewnia, że jest niewinny.

Proces Piotra M. ruszył w poniedziałek, 30 maja, przed zielonogórskim Sądem Okręgowym. Oskarżony o gwałcenie siostry został doprowadzony z aresztu w eskorcie policji. Ręce i nogi miał skute kajdankami i łańcuchami. Obrońca Piotr Majchrzak zapowiedział wystąpienie do sądu z wnioskiem o wyłączenie jawności procesu. Tego samego chciała również rodzina oskarżonego i ofiary.

Polecane  Ksiądz z Sulechowa oskarżony o posiadanie filmów pedofilskich uniewinniony

Śledztwo ruszyło pod koniec 2015 r. W listopadzie ub.r. do zielonogórskiej prokuratury przyszła kobieta. To, co opowiedziała, brzmiało jak horror. Zeznała, że była wielokrotnie gwałcona przez brata bliźniaka. Do dramatu, jak wynikało z jej zeznań, dochodziło w domu rodzinnym w okolicach Zielonej Góry. Wyjaśniła, że była gwałcona przez brata przez cztery lata.

Opinia psychologiczna potwierdziła to, że kobieta może mówić prawdę. Nią kierowała się prokuratura przygotowując akt oskarżenia. Są jednak dwie opinie. – Druga podważa zeznania poszkodowanej – wyjaśnia mecenas Majchrzak.

Polecane  Wypadek w Zielonej Górze. Peugeot uderzył w bmw. Jedna osoba w karetce (ZDJĘCIA)

Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że do dramatu 21-latki miało dochodzić w okresie od marca 2011 r. do listopada 2015 r. W tym czasie 21-latek miał wielokrotnie gwałcić swoją siostrę bliźniaczkę. Czyn, o który został oskarżony 21-latek, jest zbrodnią. Grozi mu za to kara nie krótsza niż trzy lata więzienia.