Brutalna jatka na ulicy. Nie żyje mężczyzna, kobieta walczy o życie

Do zdarzenia doszło nocą z wtorku na środę, 15 maja, w Kostrzynie nad Odrą. Nieznani sprawcy na ulicy zaatakowali dwie osoby. Mężczyzna został zabity nożem. Ciężko ranna kobieta została przewieziona do szpitala. Walczy o życie. Ofiary to obywatele Bułgarii. Trwa obława za sprawcami napadu.

Wszystko wydarzyło się przed północą na ul. Jana Pawła II. Do mężczyzny i kobiety idących chodnikiem podjechały dwa lub jeden samochód. Wysiadła z nich grupa mężczyzn i zaatakowała osoby na chodniku. Doszło do bójki. Bandyci zadawali ofiarom ciosy nożem. Po chwili napastnicy wsiedli do samochodów i odjechali.

Na miejsce przyjechała zaalarmowana o bójce policja oraz karetka pogotowia ratunkowego. Na chodniku leżały dwie osoby. Niestety, ciosy nożem okazały się śmiertelne dla mężczyzny. 36-latek zmarł na chodniku. Ciężko ranna 26-letnia kobieta została przewieziona do szpitala. Trwa walka o jej życie.

Natychmiast ruszyły poszukiwania sprawców brutalnej napaści. Został ogłoszony alarm dla jednostki policji w Kostrzynie nad Odrą. Policja zorganizowała obławę. Na ulicach i drogach dojazdowych do miasta ustawiono posterunki blokadowe. – Do poszukiwań włączyli się doświadczeni policjanci kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Poszukiwania sprawców napadu cały czas trwają.

Zaatakowane osoby to obywatele Bułgarii. Cały czas ustalany jest motyw ataku. – Wykluczony został napad na tle rasowym lub narodowościowym – mówi nadkom. Maludy. Ranna 26-latka nie została jeszcze przesłuchana, ponieważ nie pozwala na to jej stan. – Ze względu na dobro śledztwa nie możemy zdradzać szczegółów policyjnych ustaleń dotyczących sprawy – mówi nadkom. Maludy.