Umorzona sprawa mobbingu i kradzieży kasy w miejskiej spółce w Zielonej Górze

Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze umorzyła śledztwo dotyczące rzekomego mobbingu i wyłudzenia pieniędzy w Zielonogórskim Zakładzie Usług Miejskich. To było pokłosie samobójstwa księgowej spółki.

W ubiegłym roku księgowa Zielonogórskiego Zakładu Usług Miejskich w hotelu w Świebodzinie popełniła samobójstwo. Kobieta zostawiła list. Miała w nim oskarżać osoby z urzędu miasta o mobbing oraz defraudacje finansowe. W liście znalazły się nawet nazwiska tych osób. List został napisany na komputerze i nie był podpisany. Wcześniej księgowa dostała wypowiedzenie z pracy.

Prokuratora rejonowa wyjaśniała oskarżenia kierownictwa spółki o malwersacje finansowe oraz mobbing. To wynikało z listu zostawionego przez księgową.

Polecane  Pożar samochodu. Jak skutecznie odzyskać ubezpieczenie?

Zarząd ZZUM był innego zdania. Twierdził, że to księgowa wprowadziła chaos w dokumentacji spółki wraz z fałszowaniem danych. Sprawą zajmowali się nawet radni miejscy.

Prokuratura w dniu 30 kwietnia umorzyła śledztwo w sprawie podejrzenia przywłaszczenia powierzonych pieniędzy i stwierdziła, że czynu nie popełniono. Umorzona została również
sprawa mobbingu wobec braku znamion czynu zabronionego.

Decyzja o umorzeniu postępowania jest nieprawomocna.

Langner odszkodowania
Reklamy