Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Byli tak zajęci kradzieżą części z samochodów na parkingu, że nie zauważyli policjantów  

51-latek i 58–latek, już z kajdankami na rękach, zostali przewiezieni do policyjnych cel

Dwóch mężczyzn zostało kompletnie zaskoczonych przez policjantów w trakcie kradzieży części samochodowych z parkingu. Mundurowi zatrzymali 51-latka i 58-latka na gorącym uczynku. W kajdanach na rękach trafili do cel sulęcińskiej jednostki. Usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

O tym jak ważna jest szybka wymiana informacji na linii obywatel i policjant, najlepiej świadczy sytuacja, do której doszło w niedzielę, 25 lutego. Dyżurny sulęcińskiej jednostki został poinformowany, że na jednym z parkingów w Torzymiu znajdują podejrzanie zachowujące się osoby.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Torzym. Kradli części z samochodów

Najbliżej miejsca zdarzenia znajdował się patrol drogówki i to on został wysłany do Torzymia. Policjanci szybo dojechali na miejsce. Ta zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy akurat kradli części z samochodów znajdujących się na parkingu. Zatrzymani byli kompletnie zaskoczeni widokiem mundurowych.

Czytaj też – Zuchwała kradzież pod Biedronką w Zielonej Górze. Wyrwał torebkę osobie niepełnosprawnej. Zatrzymali go ludzie

– Następnie 51-latek i 58–latek, już z kajdankami na rękach, zostali przewiezieni do policyjnych cel – mówi mł. asp. Klaudia Biernacka, rzeczniczka policji w Sulęcinie. Złodziej usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. W tym przypadku usiłowanie przestępstwa traktowane jest tak samo, jak jego dokonanie, a więc zagrożenie karą to nawet 5 lat więzienia.  

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl