Samochody.pl - poscigi.pl

Czy to najbardziej wyrównany sezon Ekstraklasy od lat?

Ścisk w czołówce

Kto zdobędzie tytuł mistrzowski? Tego nie wiemy. Co również intrygujące, nawet wśród bukmacherów brakuje wyraźnego faworyta. Ranking zakładów bukmacherskich znajdziesz między innymi w tym miejscu: https://najlepsibukmacherzy.pl/ranking-legalnych-bukmacherow/.

Trzeba przyznać, że jest to dość niecodzienna sytuacja. Tym bardziej, że w ostatnim czasie liderzy tabeli zawodzą i gubią punkty, co sprawia, że w grze o mistrzostwo Polski pozostaje aż sześć zespołów. Pamiętajmy, że najprawdopodobniej cztery z nich zakwalifikują się do eliminacji do europejskich pucharów. To z kolei oznacza, że dwie drużyny będą na koniec sezonu mocno rozczarowane, a do tego brak sukcesu odczuje również ich klubowy budżet.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Liderzy w kryzysie?

W zeszłym sezonie Raków, Legia i Lech były najlepiej punktującymi zespołami. Aktualnie jednak każda z tych drużyn przeżywa swoje problemy. Kiepsko wygląda sytuacja w zespole mistrza Polski z Częstochowy, który zaliczył fatalny start rundy wiosennej. W kuluarach coraz więcej mówi się o możliwej zmianie trenera.

Słodko-gorzkie nastroje panują również w Warszawie. Legia niedawno odpadła z gry w europejskich pucharach, jednak i tak zaszła w nich dalej, niż się spodziewano. W dodatku za dobre pieniądze udało się sprzedać dwóch zawodników. Kibice oczekują jednak trofeów, a na ten moment na te się nie zanosi. Drużyna ze stolicy rywalizuje już jedynie w lidze, plasując się aktualnie na szóstym miejscu. Choć do lidera strata nie jest zbyt wielka, to jednak dotychczasowa gra w rundzie wiosennej nie napawa optymizmem.

W Poznaniu również brakuje ostatnio powodów do zadowolenia. Drużyna odpadła niedawno z rywalizacji o Puchar Polski. Co prawda w lidze udało jej się zdobyć ważne punkty w meczach z czołówką. Fani oczekują zdobycia mistrzostwa kraju, jednak rywalizacja będzie zażarta. Tym bardziej, że w Poznaniu kilku ważnych piłkarzy narzeka na kontuzje.

Beniaminkowie walczą o utrzymanie

Ciekawie wygląda również sytuacja na dole tabeli. Wiele klubów nie może być spokojnych o utrzymanie. Przypomnijmy, że do niższej ligi spadną trzy ostatnie zespoły. Na ten moment około ośmiu drużyn jest zagrożonych zajęciem któregoś z tych niechlubnych miejsc.

To jednak sprawia, że na tym etapie sezonu trwa nieustanna walka. Każda punktowa zdobycz jest niezwykle cenna, dlatego zawodnicy dają z siebie wszystko, aby wywalczyć utrzymanie. Niestety, koniec końców i tak trzy drużyny będą musiały pogodzić się z porażką.

Jako kibice dawno nie przeżywaliśmy takiego sezonu. Postawa wielu drużyn może zadziwiać, czasami pozytywnie, czasem negatywnie. Nie da się jednak ukryć faktu, że tegoroczne rozgrywki są niezwykle wyrównane, dzięki czemu emocji nie brakuje. Za kilka miesięcy przekonamy się, jak ostatecznie będzie wyglądać tabela.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl