Dach parkingu Sky Park to hit. Jest odwiedzany nawet w listopadzie (ZDJĘCIA)

Dach nowego wielopoziomowego parkingu odwiedzany nawet w listopadzie. – Świetne miejsce na to, żeby posiedzieć z dziećmi – mówi pani Karolin, która z ogrodu na dachu parkingu korzysta w każdy weekend.

Sky Park to obiekt jedyny w swoim rodzaju. To wielopoziomowy parking z dachem zagospodarowanym tak, żeby był użyteczny na co dzień. I jest. To efektowny plac zabaw. – Super miejsce i super pomysł – mówi pani Karolina. W weekendy chętnie wybiera się tam z dziećmi.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Plac zabaw na dachu parkingu jest cały czas wykorzystywany. Mamy listopad, a dzieci tam nie brakuje. – Jak tylko nie pada to plac zabaw jest całoroczny – przyznaje Michał, który odwiedza Sky Park z synkiem Maćkiem.

Parking z placem zabaw robią wrażenie.  – Mamy tam tor rolkowy, plac zabaw, strefa chilloutu i wszechobecna zieleń, to wszystko w drodze konsultacji wybrali mieszkańcy. Nie ma takiego drugiego w kraju – mówi radny Filip Gryko, który zajmował się inwestycją. Tym samym powstała nowoczesna przestrzeń użytkowa.

Dach parkingu Sky park to hit

Dach parkingu, na którym ulokowany jest Sky Park, jest gigantyczny. Znajduje się tam kilkaset krzewów, mniejszych oraz większych. Przy parkingu posadzono ponad 50 drzew, z czego aż 12 na samym dachu.

Na wielopoziomowym parkingu są 433 miejsca parkingowe, w tym 407 dla aut osobowych (363 na trzech kondygnacjach w budynku parkingu, pozostałe miejsca na zewnątrz przy obiekcie), 18 dla osób niepełnosprawnych (w tym 14 miejsc w budynku, 4 miejsca na zewnątrz) oraz trzy dla autokarów.

Na pięciu miejscach są stanowiska do ładowania elektrycznych samochodów.