Szczyt głupoty. Nastolatkowi zdewastowali miejską toaletę w Babimoście (FILM)

Policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu w Sulechowie zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy zdewastowali miejską toaletę w Babimoście. Ustalenie tożsamości wandali było możliwe dzięki nagraniom z monitoringu. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Do komisariatu policji w Sulechowie wpłynęło zgłoszenie od urzędu miejskiego w Babimoście o dewastacji miejskiej toalety. Wraz z przyjętym zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa, policjanci  zabezpieczyli nagranie z monitoringu zainstalowanego w budynku szaletu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

To nagranie natychmiast trafiło do policjantów kryminalnych, a ci rozpoczęli działania operacyjne. – Kryminalni bardzo szybko ustalili tożsamość młodych mężczyzn biorących udział w zdarzeniu i zatrzymali ich jeszcze tego samego dnia – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Wandale to mieszkańcy Babimostu.

Zdewastowali miejską toaletę w Babimoście

Jak ustalili policjanci, uszkodzili muszlę klozetową, kosz na odpady, drzwi oraz wieszak ścienny. Spowodowali wyliczono na 3 tys. zł. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi im kara do nawet 5 lat więzienia.

Mężczyźni zostaną również zobowiązani do naprawienia strat jakie spowodowali.