Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Dentystka z Zielonej Góry kasowała pacjentów i jeszcze wyłudzała za to pieniądze z NFZ. Rozliczała również zmyślone zabiegi (FILM)

Dentystka usłyszała cztery zarzuty poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

55-letnia dentystka z Zielonej Góry rozliczała w ramach refundacji usługi stomatologiczne, mimo że nigdy takich usług nie wykonała. Innym razem rozliczała z Narodowym Funduszem Zdrowia zabiegi, za które pobierała od pacjentów opłaty w ramach prywatnej działalności. Stomatolog usłyszała zarzuty związane z poświadczeniem nieprawdy. Grozi jej kara do ośmiu lat więzienia.

55-letnia lekarz stomatolog od wielu lat prowadziła praktykę dentystyczną w Zielonej Górze. Problemy zaczęły się kiedy pacjenci 55-latki za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta dopatrzyli się nieprawidłowości. Zgłosili to do Lubuskiego Oddziału NFZ.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Następnie zaczęła się dalsza weryfikacja. Policjanci ustalili, że w latach 2017 – 2022 kobieta wielokrotnie miała dopuszczać się przestępczego procederu. W trakcie tych lat przez wspomniane gabinety stomatologiczne przewinęło się ponad dwa tysiące pacjentów 55-latki.

Dentystka z Zielonej Góry okradała NFZ

– Funkcjonariusze przez wiele miesięcy zbierali obszerny materiał dowodowy, na podstawie którego ustalono, że kobieta oszukiwała Lubuski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, poświadczając nieprawdę w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Stomatolog nie wykonywała usług medycznych, a rozliczała je w ramach refundacji na dane pacjentów. Innym razem z kolei, rozliczała w ramach NFZ zabiegi dentystyczne, które wykonywała w ramach wizyt prywatnych. Brała pieniądze bezpośrednio od pacjentów oraz potem z  kasy NFZ.

W połowie grudnia ubiegłego roku lubuscy policjanci zwalczający korupcję, przy współpracy z Lubuskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia oraz 1 Wydziałem Śledczym Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze przeprowadzili czynności procesowe z 55-letnia stomatolog. Zabezpieczona została dokumentacja medyczna, niezbędną w zebranym do tej pory materiale dowodowym.

Stomatolog została przesłuchana. Usłyszała cztery zarzuty poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zabezpieczono mienie stomatolog w wysokości 150 tys. zł. – Sprawa jest w początkowej fazie  i ma charakter rozwojowy – mówi podinsp. Maludy. Kolejne zarzuty uzależnione są od treści zeznań ponad 2,7 tysięcy pacjentów, którzy w ostatnich latach korzystali z usług stomatolog.

Ważna informacja!

Pacjenci, których leczyła 55-latka, w 2022 roku otrzymali do wypełnienia od Narodowego Funduszu Zdrowia ankiety dotyczące wykonywanych usług stomatologicznych. Osoby, które tego nie zrobiły, proszone są o wypełnienie ankiet i odesłanie ich na adres Lubuskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl