Dramat na żwirowisku. Utonęło dwóch nastolatków

Utonęło dwóch nastolatków na żwirowisku.

Dwóch 19-latków z województwa świętokrzyskiego utonęło w niedzielne popołudnie w radłowskim wyrobisku pożwirowym. Pomimo prowadzonej akcji ratunkowej i wyciągnięciu dwóch mężczyzn spod wody, nie udało się ich uratować.

W niedzielne popołudnie na plaży przy wyrobisku pożwirowym w Radłowie wypoczywali młodzi mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. Około godziny 15.00, trzech z nich weszło do wody, żeby popływać w miejscu gdzie obowiązywał zakaz kąpieli. W pewnym momencie dwójka z nich zniknęła pod wodą i tylko jeden z mężczyzn zdołała dopłynąć do brzegu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Pomimo poszukiwań nie udało się odnaleźć jego dwóch kolegów. Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni oraz strażaccy płetwonurkowie. Po godzinie 16.00 w niedalekiej odległości od brzegu na głębokości kilku metrów zostały odnalezione dwa ciała 19-latków, które zostały wyciągnięte na brzeg. Pomimo akcja reanimacyjnej nie zdołano przywrócić im czynności życiowych.

Dalsze działania przejęli policjanci i grupa dochodzeniowo-śledcza z tarnowskiej komendy pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. Przeprowadzono oględziny miejsca i ustalono świadków zdarzenia. Ciała 19-latków zostały przewiezione do zakładu patomorfologii celem przeprowadzenia sekcji zwłok, której wyniki mogą być przydatne w ustaleniu przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Toyota Zielona Góra