Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Drogówka w Zielonej Górze skontrolowała trzeźwość 200 kierowców

Policjanci zielonogórskiej drogówki w środę, 3 stycznia, prowadzili działania „Trzeźwy Kierowca”. Kontrolowano kierowców na rondzie Zesłańców Sybiru . Wyniki porannych działań zadowoliły policjantów.

W środę z samego rana policjanci z drogówki w Zielonej Górze przeprowadzili kontrole kierowców w ramach akcji „Trzeźwy Kierowca”.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W ciągu godziny na rondzie Zesłańców Sybiru skontrolowali niemal dwustu kierujących. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń badania wykonywane były szybko i skutecznie. – Kolejny raz okazało się, że prowadzona od kilku lat akcja przynosi zamierzone efekty. W czasie prowadzonych działań nie zatrzymano żadnej osoby prowadzącej pojazd po alkoholu – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

W Polsce problem pijanych kierujących jest nadal jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pomimo licznych kampanii edukacyjnych, a także wprowadzenia surowszych kar dla kierujących po alkoholu, liczba zatrzymywanych w całym kraju pijanych kierowców nadal jest zbyt wysoka.

Zielona Góra. Kontrola trzeźwości kierowców

Trudno zrozumieć, dlaczego niektórzy decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu, ponieważ nadal jest to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych w Polsce. W ostatnich latach zauważalny jest pozytywny trend, wskazujący na coraz mniejsze przyzwoleniu wśród ludzi dla wsiadania za kółko po spożyciu alkoholu.

Społeczeństwo coraz bardziej uświadamia sobie powagę tego problemu oraz tragiczne skutki, jakie niesie za sobą jazda po alkoholu. Z pewnością wpływ na to mają liczne kampanie społeczne, ale też intensywne działania kontrolne prowadzone przez Policję, które wspólnie przyczyniły się do zwiększenia świadomości na temat tego zagrożenia.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl