Dwa tiry jadą jeden za drugim uniemożliwiając wyprzedzenie

Na wąskiej drodze wyprzedzenie jednej ciężarówki jest trudne. Kiedy jadą dwie, jedna za drugą, a przed nimi jeszcze autobus, to o wyprzedzeniu nie ma mowy.

Film został nagrany we wtorek około godz. 13.35 na tzw. trasie śmierci z Zielonej Góry do Nowogrodu Bobrzańskiego. Na filmie widać dwie ciężarówki, których kierowcy jadą jeden za drugim. Przed nimi jedzie jeszcze autobus.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W takim przypadku kierowca samochodu osobowego nie ma najmniejszej możliwości wyprzedzanie ciężarówek. Manewr staje się bardzo niebezpieczny, bo do wyprzedzania są trzy pojazdy. I najbardziej smutne w tym wszystkim jest to, że kierowcy ciężarówek jechali tak blisko siebie, że nie było między nimi miejsca na to, żeby osobówka wyprzedziła jeden pojazd, wjechała przed tira i potem wyprzedziła drugą ciężarówkę.

Dopiero kiedy jedna z ciężarówek skręciła z głównej drogi, na trasie zrobiło się miejsce do wyprzedzenia tira. Nie ma się więc co dziwić temu, że wielu kierowców osobówek mówi, że szoferzy tirów robią na drogach co chcą.

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl