Toyota Zielona Góra

Gruzin pędził fordem. Wiózł do Niemiec Syryjczyków. Wpadł pod Gubinem (FILM, ZDJĘCIA)

Kierowca forda został tymczasowo aresztowany.

Kryminalni z Gubina zatrzymali kierującego fordem, który przewoził czterech nielegalnie przebywają na terytorium Polski Syryjczyków. Pasażerowie usłyszeli zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy do Polski i usiłowania przekroczenia granicy do Niemiec. Kierowca, 24-letni Gruzin usłyszał zarzut udzielenia pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Kryminalni gubińskiego komisariatu prowadząc dotarli do informacji, z której wynikało że w poniedziałek, 1 sierpnia, drogą krajową numer 32 w kierunku przejścia granicznego Gubinek będzie jechał samochód przewożący nielegalnych migrantów do Niemiec.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W trakcie patrolowania drogi, otrzymali do dyżurnego komisariatu komunikat o jadącym z dużą prędkością fordzie, którego kierowca stwarza zagrożenie na drodze. – Policjanci mając podejrzenie, iż może to być będący w ich zainteresowaniu pojazd, niezwłocznie udali się w kierunku przejścia, zatrzymując auto do kontroli – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Informacja  potwierdziła się. W samochodzie  było pięciu cudzoziemców, przy czym tylko kierujący miał dokumenty świadczące, że jest obywatelem Gruzji. Pozostali podawali jedynie, że pochodzą z Syrii.

Gruzin aresztowany

Ustalono, że pasażerowie w wieku 16, 17 i 48 lat, przebywają na terytorium Polski nielegalnie. Zostali przewiezieni do komisariatu w Gubinie. Tam dostali wodę i jedzenie. Ford trafił na policyjny parking.

Wszyscy zostali zatrzymani. 17-latkowie oraz 48-latek usłyszeli zarzut przekroczenia wbrew przepisom granicy państwa ze Słowacji do Polski oraz usiłowania przekroczenia granicy do Niemiec. 16-latek został przesłuchany w charakterze świadka.  

24-letni Gruzin podczas przesłuchania usłyszał zarzut udzielenia pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy. Grożą im kary do 3 lat więzienia Obywatele Syrii po czynnościach zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej z wnioskami o wydanie decyzji o wydaleniu z kraju. Kierowca forda został tymczasowo aresztowany.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl