Handlowała podróbkami wartymi 72 tys. zł. na giełdzie w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

Zielonogórscy policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą na giełdzie zabezpieczyli podrobioną odzież, portfele i torebki znanych marek. W akcji brał udział biegły z zakresu znaków towarowych. Straty firm to około 72 tys. zł.

Zielonogórscy policjanci prowadzili na terenie giełdy przy ul. Zjednoczenia działania pod kątem sprzedaży podróbek. Na jednym ze stoisk zauważyli produkty, które jak się okazało po sprawdzeniu, mają podrobione znaki firmowe znanych światowych marek. Artykuły były znacznie tańsze niż ich oryginalne odpowiedniki, ale również dużo gorszej jakości.

Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież, portfele i torebki znanych światowych marek modowych, a właścicielkę stoiska przewieźli do komendy miejskiej na przesłuchanie. To 45-letnia mieszkanka województwa lubuskiego. Kobieta została przesłuchana, usłyszała zarzut wprowadzania do obrotu podrobionych towarów. Grozi jej za to kara do 2  lat więzienia.

Wartość strat spowodowanych przez działalność 45-latki przedstawiciel pokrzywdzonych firm wycenił wstępnie na ok. 72 tys. zł. Towar zabezpieczono, a o tym co się z nim stanie zadecyduje sąd.