Zabójca Kristiny nękał ją. Sąd skazał go za to tydzień temu

fot. Lubuska policja

Paweł R. 2 września został skazany przez gorzowski sąd za nękanie Kristiny V. W środę, 11 września, strzelił 26-letniej dziewczynie w głowę. Morderca został zastrzelony przez niemieckich policjantów na drodze koło Berlina podczas próby zatrzymania.

Kristina V. zjawiła się w dniu 17 czerwca b.r. w I komisariacie policji w Gorzowie Wlkp. Tam złożyła zawiadomienie dotyczące nękania przez Pawła R. – Policjanci przyjęli zawiadomienie w sprawie złośliwego niepokojenia, tj. z art. 107 Kodeksu Wykroczeń. W sprawie bezzwłocznie przeprowadzono czynności wyjaśniające – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Zgłoszenie potwierdziło się. W dniu 23 sierpnia do gorzowskiego sądu trafił wniosek o ukaranie 26-latka. – Sąd uznając, że okoliczności czynu i wina obwinionego nie budzą wątpliwości oraz zgadzając się z argumentacją policji, przedłożoną w zgromadzonym materiale dowodowym, 2 września 2019 roku wydał wyrok – mówi nadkom. Maludy. Wyrok zapadł 2 września, Paweł R, został uznany winnym nękania Kristiny. Został ukarany grzywną 500 zł.

Polecane  Poważny wypadek. Zderzenie volkswagena z busem. Ranna kobieta i troje dzieci. Wylądował śmigłowiec (ZDJĘCIA)

Do dramatu doszło w środę, 11 września. Paweł R. przygotował się do zbrodni. Zdobył broń i nie miał żadnych skrupułów, by użyć jej przeciwko tej, którą kochał toksyczną miłością. Wszedł do pralni, w której pracowała Kristina i oddał strzał prosto w głowę. Widziały to inne osoby pracujące w pralni, wszystkie były bardzo przerażone. Za mężczyzną ruszyła policyjna obława. Desperat był cały czas uzbrojony, więc był też potencjalnie niebezpieczny. Uciekał na Zachód, jechał prawdopodobnie w stronę Berlina.

Mazda, którą uciekał morderca z Gorzowa Paweł R. została zatrzymana do kontroli przez niemiecką policję koło Berlina. Paweł R. wysiadł z samochodu i wyciągnął broń celując do niemieckiego policjanta. Wtedy policjant oddał strzał. Paweł R. zginął na miejscu.

Langner odszkodowania
Reklamy