Japfest Tomaszowo. Będzie 700 japońskich samochodów (ZDJĘCIA)

W piątek, 31 maja zaczyna się wielki festiwal Japfest Tomaszowo. Na festiwalu zobaczymy ikony i najbardziej legendarne japońskie auta. Będzie też drift battle. Zapowiadają się piorunujące ciekawe trzy dni dla fanów japońskiej motoryzacji.

Co roku przez kilka miesięcy trwa selekcja, dzięki której na każdej z edycji możecie podziwiać najlepsze z najlepszych japońskie samochody z Polski oraz z całej Europy, poddane kompleksowym modyfikacjom.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Znajdziecie tutaj zarówno auta, które startują w europejskich ligach driftingowych, wyścigach na czas Time Attack, najszybsze japońskie auta na 400 metrów w Europie, auta o mocy 1000 koni mechanicznych, auta klasyczne z lat 70-tych czy 80-tych, które zdefiniowały japońską motoryzację, oraz najbardziej popularne samochody modyfikowane na najróżniejsze sposoby przez setki właścicieli.

Japfest Tomaszowo

Co roku poprzeczka dla uczestników jest coraz wyższa, dzięki emu Festiwal się rozwija a polska scena JDM stała się jedną z najpotężniejszych w Europie. Dla pasjonatów, którzy przyjeżdżają oraz budują auta specjalnie na JAPFEST, barierą nie jest ani długi czas oczekiwania na części, ani pieniądze jakie pochłania budowa tych aut, ani bariera językowa w pozyskaniu rzadko spotykanych części z całego świata.

Na festiwalu zobaczymy ikony i najbardziej legendarne japońskie auta takie jak Nissan Skyline GT-R, Toyota Supra, Honda NSX, Mitsubishi EVO, Subaru Impreza STI, Mazda RX-7 i wiele, wiele innych, które do tej pory oglądaliście tylko w filmach bądź grach komputerowych!

Program

Piątek 31 maja

Wstęp dla publiczności 14:00 – 19:00

Przyjazd uczestników

Time Attack na torze Krzywa 09:00-16:00

Strefa Foodtruck

Kwalifikacje do TOP16 DRIFT BATTLE 14:00-16:00

Zapisy do Power Sprint

Panel dyskusyjny – prezentacje aut pod sceną

Nocna Sesja Drift – 21:30-23:00

Afterparty w hangarze

Sobota 1 czerwca

Wstęp dla publiczności 10:00 – 19:00

Wywiady z uczestnikami na scenie

Strefa Foodtruck

Zawody Power Sprint 10:00-15:00

Finały DRIFT BATTLE TOP16 15:00-19:00

Panel dyskusyjny – prezentacje aut pod sceną

Wieczorne rozdanie nagród pod sceną

Afterparty pod sceną

Niedziela 2 czerwca

Wstęp dla publiczności 10:00 – 17:00

DRIFT TAXI 10:00-15:00

Strefa Foodtruck

Wolne treningi Drift

Panel dyskusyjny – prezentacje aut pod sceną

Wywiady z gwiazdami i uczestnikami na scenie

Zakończenie festiwalu.