Koronawirus. Winobranie 2020 odwołane?

Czy w Zielonej Górze odbędzie się w tym roku Winobranie? Na takie pytanie odpowiedział we wtorek, 21 kwietnia, na antenie radia Index w „Miejskim Alercie” prezydent Janusz Kubicki.

Prezydenta Zielonej Góry był pytany o to, czy największe kulturalne imprezy w mieście zostaną odwołane. Janusz Kubicki nie ukrywa, że nad odwołaniem Winobrania i festiwalem im. Anny German miasto bardzo poważnie się zastanawia, choć żadne wiążące decyzje jeszcze nie zapadły.- Jeszcze nie odwołaliśmy Winobrania, ale to chyba odejdzie do przeszłości. Pani dyrektor ZOK Agata Miedzińska prowadzi rozmowy, ale bez zobowiązań finansowych. Chyba jednak Winobranie nie będzie takie, do jakiego przywykliśmy. Wirus do tej pory nie zniknie, więc nie wyobrażam sobie, abyśmy mieli kogoś gościć – powiedział Janusz Kubicki.

Prezydent Zielonej Góry dodaje, że decyzje odnośnie odwołania imprez kulturalnych są bardzo trudne, ale liczy na zrozumienie mieszkańców. A samo Winobranie, jeśli się odbędzie to na pewno w zupełnie innej formule niż dotychczas. – Być może coś zrobimy, ale nie w takiej formule jak wcześniej. Mądrzy na tym świcie odwołują masowe imprezy wszystkie, to coś w tym jest. Mieszkańcy pewnie to zrozumieją, choć będzie to trudne – mówił prezydent Kubicki.