Kto jej dał prawo jazdy? Fatalne potrącenie pieszego (FILM)

  29–latka kierująca toyotą potraciła pieszego wysiadającego z tramwaju w Gdańsku. Ku przestrodze policja publikujemy nagranie z tego zdarzenia i apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

  Policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym, do którego doszło przy ul. Oliwskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierująca toyotą 29-letnia mieszkanka Gdańska, jadąc prawym pasem ruchu ul. Oliwskiej, na wysokości przystanku tramwajowego, podczas omijania tramwaju nie zastosowała się do obowiązku zatrzymania pojazdu, by zapewnić pieszym swobodne dojścia do chodnika i potrąciła wysiadającego z tramwaju mężczyznę. Ranny pieszy został przewieziony do szpitala.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Policjanci sprawdzili stan 29-latki alkomatem. Kobieta była trzeźwa. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej toyotą.

  Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę tramwaju. Nagranie policja publikuje ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii.

  Toyota Zielona Góra