Toyota Zielona Góra

Lubuszanin oszukał tysiące osób w interencie. Był poszukiwany 14 listami gończym. Złapali go „łowcy głów” (FILM)

Był nieuchwytny od trzech lat, poszukiwano go aż 14 listami gończymi przez policjantów w całej Polsce za oszustwa internetowe tysięcy osób

Był nieuchwytny od trzech lat, poszukiwano go aż 14 listami gończymi przez policjantów w całej Polsce za oszustwa internetowe tysięcy osób. Łowcy głów z Gorzowa zatrzymali 35-letniego Lubuszanin na terenie woj. pomorskiego. Trafi do więzienia na co najmniej 5 lat.

35-letni Lubuszanin w 2018 r. w wyszedł zza krat na przerwę w odbywaniu kary za poprzednie przestępstwa związane z przestępczością gospodarczą. Nie wrócił do zakładu karnego. – Szybko okazało się, że mężczyzna wrócił do przestępczego procederu, na którym bezprawnie dorobił się dużych pieniędzy – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Schemat działania oszusta był taki sam jak w przypadku poprzednich przestępstw, za które został skazany. 35-latek za pośrednictwem portali internetowych, podszywając się pod znaną sieć handlową zajmującą się dystrybucja sprzętu AGD i RTV, oferował do sprzedaży markowe telefony, aparaty czy roboty kuchenne o wysokiej wartości. Jego sprzęt miał oczywiście zaniżoną cenę określając to jako specjalna promocja. W ten sposób oszust szybko zdobywał sobie klientów, którzy niczego nie świadomi wpłacali tysiące złotych za towary, które nigdy do nich nie trafiły.

Zawiadomienia o oszustwach składane były na terenie całej Polski. Przez trzy lata mężczyzna był nieuchwytny. Za 35-latkiem wystawiono 14-listów gończych i ponad 50 zarządzeń o poszukiwaniach. Gorzowscy „Łowcy głów” sprawą zajęli się pod koniec 2020 roku. Rozpoczęli szeroko zakrojone czynności operacyjne. Musieli ustalić miejsca przebywania i zatrzymać poszukiwanego oszusta.

W czwartek, 15 kwietnia, w woj. pomorskim zatrzymali 35-letniego mężczyznę. – Mężczyzna był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem – mówi podinsp. Maludy. Oszust trafił do policyjnego pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a następnie został przewieziony do aresztu śledczego.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta