Mogło dojść do tragedii. Renault wypadło z drogi koło przystanku autobusowego w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 3 lutego, wieczorem. Kierujący renault podczas jazdy najprawdopodobniej zasłabł i wypadł z drogi. Minął grupę ludzi na przystanku autobusowym i zatrzymał się przy drzewie.

Kierujący renault jechał ul. Wyszyńskiego w kierunku ronda Jana Pawła II. W pewnym momencie rozpędzone auto wypadło z drogi. Renault wjechał na chodnik, minął przystanek autobusowy i zatrzymał się przy drzewie. Samochód minął grupę ludzi stojącą na przystanku i w jego okolicach.

– Podbiegliśmy do auta. Drzwi były pozamykane. Kierowca w środku nie reagował na wołanie, nie ruszał się – opowiada nam świadek wydarzeń. Na miejsce została wezwana policja oraz pogotowie ratunkowe. Ludzie nie mogli dostać się do kierowcy w samochodzie.

Polecane  Szok. 70-letni zielonogórzanin dał oszustom ponad 100 tys. zł

W końcu udało się otworzyć drzwi auta. Kierowcą zajęła się ekipa karetki pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został przeniesiony na wózek i dowieziony do karetki. Był nieprzytomny. Odzyskiwał przytomność na chwilę i znowu ją stracił.

Policjanci z zielonogórskiej drogówki zajęli się wyjaśnianiem przyczyn zdarzenia. – Nie było od kierowcy czuć zapachu alkoholu – mówili świadkowie zdarzenia. Kierowca powiedział, że spadł mu cukier. Możliwe, że z tego powodu zasłabł podczas jazdy. Policjanci ustalają co się stało.

Polecane  Zderzenie ciężarówek. Na miejscu straż pożarna i policja (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)

Na szczęście samochód nie potrącił nikogo na przystanku autobusowym ani na chodniku. Gdyby tak się stało, to doszłoby do tragedii.