Naćpany motocyklista przewrócił się przy zielonogórskich policjantach. Wsiadł na motocykl i zaczął uciekać (FILM, ZDJĘCIA)

Naćpany motocyklista przewrócił się przy zielonogórskich policjantach.

Zielonogórscy policjanci po pościgu zatrzymali kierującego motocyklem, który nie zatrzymał się do kontroli. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował naćpany o ma sądowy zakaz prowadzenia. Całe zajście zarejestrowała kamera policjanta.

O pościgu za motocyklistą informowaliśmy pierwsi. W sobotę, 6 sierpnia, policjanci patrolówki zatrzymali do kontroli samochód. Podczas kontroli kierowcy, tuż obok policjantów przewrócił się przejeżdżający drogą motocyklista. – Mundurowi natychmiast podbiegli do niego, żeby sprawdzić co się stało i czy nie potrzebuje pomocy. Jednocześnie poprosili mężczyznę, aby zjechał na pobocze – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Motocyklista niespodziewanie wsiadł na motocykl i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg. Motocyklista nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. W pewnym momencie skręcił w boczną uliczkę, następnie zjechał na leśną ścieżkę i kontynuował ucieczkę.

Policjanci nie odpuścili i gdy nadarzyła się okazja wyprzedzili mężczyznę, żeby zablokować mu drogę. Motocyklista w pewnym momencie wjechał na piasek i stracił panowanie nad pojazdem. Po chwili przewrócił się. Próbował jeszcze uciekać pieszo, ale policjanci dogonili go po kilkudziesięciu metrach.

Motocyklista to 29-letni zielonogórzanin. – Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia – mówi podinsp. Stanisławska. Ponadto jego zachowanie na tyle wzbudziło podejrzenia policjantów, że postanowili poddać go badaniu na obecność narkotyków. Badanie laboratoryjne potwierdziło podejrzenia policjantów. 29-latek był naćpany amfetaminą i marihuaną.

29-letni kierujący odpowie za ucieczkę policji, złamanie sądowego zakazu prowadzenia i jazdę pod wpływem narkotyków. Grozi mu kara do 5 lat więzienia, kolejny zakaz prowadzenia oraz grzywa do 30 tys. zł.