Napad na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim. Bandyta miał przedmiot przypominający broń, uciekł z gotówką

Do napadu na bank Spółdzielczy w Nowogrodzie Bobrzańskim doszło we wtorek, 16 maja. Bandyta w kasku motocyklowym z bronią w ręku sterroryzował obsługę banku i uciekł z gotówką.

Jak ustalił portal poscigi.pl, mężczyzna w kasku motocyklowym wszedł do banku w Nowogrodzie Bobrzańskim na ulicy Słowackiego. W banku poszedł do okienka kasowego i sterroryzował kasjerkę. – Mężczyzna miał w ręku przedmiot przypominający broń – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kasjerka wydała bandycie pieniądze. Wtedy bandzior uciekł z gotówką z banku. Na miejsce napadu została wezwana zielonogórska policja.

Trwają poszukiwania sprawcy napadu. – Na drogach zostały rozstawione posterunku blokadowe – mówi podinsp. Stanisławska. Trwa obława za sprawcą napadu.

Nie wiadomo ile pieniędzy zrabował bandyta.

Do napadu na ten sam bank w Nowogrodzie Bobrzańskim doszło 11 grudnia, 2015 r. Stał za nim gang, „Maski”. Czesław Sz., Artur A. i Krystian C. skazani złapani i skazani. Czesław Sz. usłyszał karę 10 lat więzienia, Artur A. został skazany na 5 lat więzienia. Krystian C usłyszał karę roku i 11 miesięcy więzienia w zawieszeniu na cztery lata.