Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Jechali na rowerach zygzakiem. Wydmuchali po trzy promile. Za mandaty kupiliby sobie nowe rowery

Po trzy promile alkoholu wydmuchał dwaj rowerzyści zatrzymani przez nowosolskich policjantów. Każdy dostał mandat po 2,5 tys. zł

W piątek, 12 maja, mundurowi patrolując gminę Siedlisko zauważyli mężczyznę, który jechał rowerem całą szerokością jezdni. Policjanci zatrzymali go do kontroli. 49-latek był kompletnie pijany. Wydmuchał trzy promile alkoholu. Rowerzysta dostał mandat w wysokości 2500 złotych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W sobotę, 13 maja, policjanci patrolując ulice Nowej Soli napotkali drugiego cyklistę jadącego zygzakiem. – 40- letni mieszkaniec Nowej Soli miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka policji w Nowej Soli. On również została ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Pijani rowerzyści dostali mandaty po 2,5 tys. zł

Tak wysokie kary wynikają ze zmian w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia ub.r. Wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu. To aż 2,5 tys. zł.

Czytaj też – Napad na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim. Bandyta miał przedmiot przypominający broń, uciekł z gotówką

– Pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków – podkreśla mł. asp. Sęczkowska. Pijany kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. – Dlatego dla pijanych rowerzystów nie może być żadnej tolerancji – mówi mł. asp. Sęczkowska.

Toyota Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl