Samochody.pl - poscigi.pl

Nowosolscy policjanci pojechali z prezentami do domu dziecka w więzieniu w Krzywańcu (FILM)

Nowosolscy policjanci systematycznie włączają się w różne akcje charytatywne. Tym razem we współpracy z funkcjonariuszami Służby Więziennej z Krzywańca zorganizowali zbiórkę dla „Domu Matki i Dziecka” w Zakładzie Karnym w Krzywańcu. Wszystko po to, aby na twarzach dzieci zagościł uśmiech.

Nowosolscy policjanci wykazali się wspaniałą inicjatywą i kolejny raz wraz z funkcjonariuszami Służby Więziennej z Krzywańca, wolontariuszką Eweliną Wawrzyńczyk, Dyrektorem GOK Grzegorzem Zwaryczem oraz inicjatywą „Niezawodni” zorganizowali zbiórkę zabawek, ubranek oraz środków higieny dla maluszków przebywających w „Domu Matki i Dziecka” w Zakładzie Karnym w Krzywańcu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kobiety odbywające tam karę mogą przebywać ze swoim dzieckiem do 3 roku życia. Izolacja nie pozwala na osiągnięcie takiej swobody oraz realizacji potrzeb maluszków. – Te dzieci potrzebują dobrego serca i wsparcia. Policjanci chcąc umilić im pobyt postanowili chociaż na chwilę pomóc im przenieść się w dziecięcy świat i zapomnieć o tym, że są odizolowane od rodziny i rówieśników – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka policji w Nowej Soli.

Ten drobny gest wywołał u dzieci chwilę radości, a na ich buziach pojawił się promienny uśmiech. Dzieci bardzo ucieszyły się na widok zabawek. – Cieszymy się, że te drobiazgi pozwoliły najmłodszym na chwilę zapomnienia w tym trudnym dla nich czasie – mówi mł. asp. Sęczkowska.

Policjanci jednego dnia zakończyli zbiórkę, a następnego już rozpoczęli kolejną. Apelują do mieszkańców powiatu nowosolskiego, żeby przyłączyli się do akcji. Laleczki, samochody, gry, książeczki, puzzle i innego rodzaju zabawki, odzież dziecięcą do lat 4, środki higieny typu pampersy, chusteczki nawilżane oraz artykuły papiernicze można przynosić do komendy w Nowej Soli do 4 października, najlepiej w godzinach 7.00 – 14.00 od poniedziałku do piątku.

Rzeczy mogą być używane, ale w stanie bardzo dobrym. Kontakt: mł. asp. Justyna Sęczkowska – telefon: 690 106 192.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl