Kobieta zatrzymana w Zielonej Górze wydmuchała niemal trzy promile alkoholu. Jechała volkswagenem

W miniony weekend zielonogórscy policjanci zatrzymali troje pijanych kierowców.

W miniony weekend zielonogórscy policjanci zatrzymali trzy pijane osoby, które zdecydowały się prowadzić samochody. Rekordzistką była kobieta. Wydmuchała niemal trzy promile alkoholu.

W piątkowe popołudnie, 16 września, policjanci patrolówki zatrzymali do kontroli na ulicy Botanicznej kierującą volkswagenem golfem 43-letnią kobietę. Kobieta była kompletnie pijana. Kierowała mając niemal 3 promile alkoholu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

43-latka okazała się niechlubną rekordzistką! Niestety to nie jedyna nietrzeźwa osoba za kierownica zatrzymana podczas minionego weekendu.

Kobieta w Zielonej Górze wydmuchała trzy promile

Dzielnicowi z posterunku w Kargowej zatrzymali dwie osoby, które wydmuchały prawie po 2 promile alkoholu. Jednym z kierujących został zatrzymany w sobotę, września. 37-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości jechał  peugeotem. Drugi wpadł w niedziele, 18 września. Zatrzymany mieszkaniec Kargowej kierował citroenem.

Za jazdę po pijanemu grozi kara do 2 lat więzienia, obligatoryjnie zasądzona zostaje grzywna w wysokości minimum 5 tys. zł  oraz zakaz prowadzenia na minimum 3 lata.

Zielonogórscy policjanci od wielu już lat prowadzą akcje kontroli trzeźwości kierujących. Działania te spotykają się z duża aprobatą społeczną i dają także wymierne efekty, ponieważ coraz mniej kierujących decyduje się na jazdę po alkoholu.

Reklama pościgi