Strona główna Z kraju O tym radiowozie było głośno. Na razie jednak Ford Mustang nie pojeździ
Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

O tym radiowozie było głośno. Na razie jednak Ford Mustang nie pojeździ

Policyjny Forda Mustanga GT był pierwszym takim radiowozem w Polsce. Został skonfiskowany pijanemu kierowcy. Sportowy samochód trafił do Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, gdzie służył policjantom. I na razie nie będzie służył.

Fordem Mustangiem, 19 kwietni, ub.r. w miejscowości Ślubowo jechał pijany kierowca. Zatrzymali go policjanci z posterunku w Sońsku. Za kierownicą auta siedział 39-letni mieszkaniec Warszawy. Wydmucha ponad dwa promile alkoholu. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania po pijanemu. Wyrokiem Sądu Rejonowego w Ciechanowie z dnia, 23 września, ub.r. orzeczono przepadek samochodu.

Obowiązujące przepisy pozwalają na przekazanie skonfiskowanych aut podmiotom innym niż urząd skarbowy. Przejęty przez Skarb Państwa szybki i mocny samochód Sąd Rejonowy w Ciechanowie postanowił przekazać policji. Mustanga trafił do drogówki w Radomiu.

O Mustangu znowu jest głośno. W czwartek, 9 lipca, około godz. 12.30 doszło do kolizji dwóch samochodów, w tym również Forda Mustanga. Policjanci jechali Mustangiem na interwencję, mieli włączone sygnały. Podczas wyprzedzania kierująca Volkswagenem zaczęła skręcać. Wtedy doszło do zderzenia. Mustang uderzył jeszcze na ogrodzeniu, a Volkswagen wjechał do rowu. Na szczęście to była tylko kolizja.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia na kierującą Volkswagenem nałożyli mandat w kwocie 2000 zł i 10 punktów karnych. 

Materiały od czytelników

Nagrałeś coś na trasie?
Daj nam znać.

Zdjęcie kolizji, wypadku albo ciekawy temat — Twój materiał może trafić na portal. Twórz z nami poscigi.pl.

01
NagrywaszWideo, zdjęcie kolizji lub wypadku
02
03
PublikujemyTworzysz z nami portal poscigi.pl
Toyota Zielona Góra - poscigi.pl