Ojciec chciał zabić syna. Dźgnął go nożem. Grozi mu dożywotnie więzienie

Do zdarzenia doszło w jednym z domów w Marzęcinie. 72-letni ojciec podczas awantury chwycił za nóż. Zranił syna w ramię i wbił ostrze w klatkę piersiową. Ciężko ranny 46-latek trafił do szpitala. Prokuratura wysłała do sąd akt oskarżenia przeciwko 72-latkowi.

Zielonogórska policja 7 listopada ub.r. została wezwana do Marzęcina. W jednym z domów trwała głośna awantura ojca z synem. W pewnym momencie 72-letni mężczyzna chwycił za nóż. Zranił syna w ramię i zadał cios nożem w klatkę piersiową. Ranny 46-latek wybiegł z domu prosząc o pomoc sąsiadkę.

Polecane  Pościg w Zielonej Górze. Policja strzelała. Samochód rozbił się o drzewa (ZDJĘCIE, FILM CZYTELNIKA)

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Ranny 46-latek został przewieziony do szpitala w Zielonej Górze. Jego stan był ciężki. Ostrze przebiło płuco.

W trakcie śledztwa ustalono, że w mieszkaniu często dochodziło do awantur. Wywoływali je syn lub ojciec. Do domu często była wzywana policja.

W wydanej opinii biegli orzekli, że 72-latek miał zachowaną zdolność rozumienia znaczenia czynu, ale w znacznym stopniu miał ograniczoną zdolność pokierowania swoim postępowaniem. Prokurator postawił mu zarzut usiłowania zabójstwa syna w zamiarze bezpośrednim.

Polecane  Kurier zaparkował po mistrzowsku w Zielonej Górze i zablokował drogę (ZDJĘCIE CZYTELNIKA)

72-latek przebywa w areszcie. Akt oskarżenia trafił już do sądu. Grozi mu kara  nawet dożywotniego więzienia.

 

Dożywocie dla Jacka L., mordercy z Płotów. To kara za brutalne zabójstwo żony (ZDJĘCIA)