Okradali markety Dino. Skradzione artykuł sprzedawali z bagażnika auta

Dwóch mężczyzn w wieku 38 lat  i 39 lat zostało zatrzymanych przez świebodzińskich policjantów w związku z włamaniami do marketów. Ustalono, że włamywali się do sklepów Dino na terenie całego województwa. Część poszkodowanych o tym, że padła ofiarą przestępstwa, dowiedziała się od policjantów.

Świebodzińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego z marketów na terenie powiatu świebodzińskiego. W krótkim czasie wpłynęło kolejne podobne zdarzenie. – Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz kryminalnego rozpoczęli działania w związku z tymi sprawami – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W toku czynności zabezpieczyli materiały, które naprowadziły ich na osoby mogące mieć związek z przestępstwami. Bardzo szybko zatrzymano dwóch mężczyzn. 38-latek i 39-latek okazali się złodziejami. Okradali markety na terenie całego województwa lubuskiego.

Maja na sumieniu co najmniej 10 kradzieży lub włamań do różnych marketów. – W niektórych przypadkach poszkodowani od policji dowiedzieli się, że padli ofiarą przestępstwa – mówi asp. Ruciński. Łupem mężczyzn padały głównie materiały spożywcze i chemia, które później starali się sprzedawać z bagażnika i dzielili się gotówką.

Sprawdzane są informacje, czy mężczyźni nie odpowiadają za inne, podobne  przestępstwa. Grożą im kary do 10 lat więzienia.