Wjechał volkswagenem w rogatki na przejeździe kolejowym, a potem zrobił coś niezrozumiałego (FILM)

Na przejeździe kolejowym w Międzyrzeczu doszło do niebezpiecznego zdarzenia, które mogło zakończyć się tragedią. 67-letni kierowca osobowego volkswagena zignorował sygnalizację świetlną oraz opuszczone rogatki i wjechał na torowisko. To, co wydarzyło się później, zdaje się być jeszcze bardziej niepokojące.

Na przejeździe kolejowym w Międzyrzeczu kierowca volkswagena pomimo wyraźnych wskazań sygnalizacji świetlnej oraz zamkniętych rogatek, z impetem wjechał na przejazd kolejowy uszkadzając opuszczone rogatki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wydawałoby się, że w tej sytuacji każdy kierowca podjąłby natychmiastowe działania, aby opuścić torowisko i uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym pociągiem. Jednakże kierowca volkswagena zachował się w sposób, który wzbudził zaniepokojenie świadków zdarzenia.

Zamiast próbować szybko usunąć się z torowiska, wysiadł z pojazdu i zaczął spacerować po torach. Jego zachowanie sugerowało brak zrozumienia powagi sytuacji. Po chwili wrócił do samochodu i przestawił go, co nie rozwiązało problemu, ale tylko przeniosło zagrożenie w inne miejsce.

– Dzięki czujności dróżnika obsługującego przejazd kolejowy, udało się uniknąć katastrofy. Widząc niebezpieczną sytuację, dróżnik natychmiast poinformował maszynistę nadjeżdżającego pociągu pasażerskiego o zagrożeniu na torach – mówi mł. asp. Mateusz Maksimczyk, rzecznik policji w Miedzyrzeczu. Maszynista zdążył zareagować i zwolnić przed przejazdem kolejowym, co zapobiegło zderzeniu.

Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia, na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci. Funkcjonariusze, w związku z poważnym naruszeniem przepisów ruchu drogowego oraz stworzeniem bezpośredniego zagrożenia, zdecydowali o zatrzymaniu mu prawa jazdy.

Sprawa została skierowana do sądu w Międzyrzeczu, który rozpatrzy kwestie odpowiedzialności i nałoży odpowiednie sankcje.