Oni święta spędza w zimnych i ciemnych pustostanach. Oby przeżyli zimę (ZDJĘCIA)

Zielonogórscy policjanci w sezonie jesienno-zimowym podczas swoich patroli sprawdzają sytuację w jakiej znajdują się osoby bezdomne.

Panujące na zewnątrz niskie temperatury dają się we znaki osobom potrzebującym, a w szczególności bezdomnym, dlatego zielonogórscy policjanci wraz z pracownikami noclegowni sprawdzają miejsca pobytu takich osób i oferują im pomoc.

Zielonogórscy policjanci w sezonie jesienno-zimowym podczas swoich patroli sprawdzają sytuację w jakiej znajdują się osoby bezdomne. Ostatni atrol odbył się wspólnie z pracownikami noclegowni.  Wspólne patrole monitorują miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Sprawdzają pustostany, ogródki działkowe i wszystkie te miejsca, o których wiedzą, że mogą tam przebywać bezdomni. Policjanci przekazali również pracownikom noclegowni paczki z zebraną w komendzie miejskiej i komisariatach odzież.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Każdego roku policjanci sprawdzają także informacje od mieszkańców i aby zapewnić schronienie odwożą bezdomnych do noclegowni czy do izby wytrzeźwień. Mimo, że czasami dzieje się to wbrew woli samych zainteresowanych, ale w takich przypadkach ratowanie życia i zdrowia jest dla policjantów sprawą nadrzędną.

W ubiegłym roku policjanci nie odnotowali zdarzenia śmierci z wychłodzenia, a większość skutecznych interwencji była możliwa dzięki sygnałom od zielonogórzan, którzy bardzo szybko reagowali widząc nietrzeźwych, bezdomnych lub inne osoby potrzebujące pomocy.

Prosimy wszystkich o czujność i zainteresowanie się osobami, które ze względu na stan nietrzeźwości, stan zdrowia czy też wiek nie mogą o siebie zadbać czy też nie mają schronienia. Nasze zainteresowanie powinny wzbudzić osoby śpiące na ławkach w parkach czy przystankach autobusowych, zwłaszcza gdy robi się zimno i zapada zmierzch. Pamiętajmy, że jeden taki telefon, pod numer alarmowy 112, może uratować czyjeś życie. Miejsca przebywania osób bezdomnych – jeżeli nie jest to pilna potrzeba pomocy – można również zgłaszać za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.