Toyota Zielona Góra

Oszustwo podpatrzyli w… telewizji

Policjanci z I komisariatu w Zielonej Górze zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w jednym z supermarketów przekleili kod kreskowy na bluzie, zmieniając jej cenę z 60 zł na 8 zł. Zatrzymani tłumaczyli policjantom, że sposób na oszustwo zobaczyli w jednym z programów telewizyjnych.

Trzej mieszkańcy Mińska Mazowieckiego, w drodze do pracy w Belgii, postanowili zrobić zakupy w jednym z zielonogórskich supermarketów. W trakcie pobytu w sklepie wpadli na pomysł by zakupić bluzę sportową wartości 60 złotych, ale za niższą cenę niż widoczna na metce. – Sposobem na to miało być przeklejenie kodu kreskowego z tańszego produktu wartego 8 złotych – mówi podinsp. Małgorzata Barska z zespołu prasowego zielonogórskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W kieszeniach kurtek schowali słodycze i kosmetyki. Za linią kas zostali zatrzymani przez pracowników ochrony i przekazani policjantom.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa. Przyznali się do winy i tłumaczyli, że tak naprawdę nie wiedzą dlaczego tak postąpili. – Impulsem do bezmyślnego wybryku miał być, ich zdaniem, jeden z programów telewizyjnych – mówi podinsp. Barska.

Oprócz oszustwa, ukradli też kosmetyki i słodycze. Wartość ukradzionych produktów jest poniżej 250 złotych, dlatego czyn został zakwalifikowany jako wykroczenie. Za popełnioną kradzież sklepową wszyscy trzej zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 300 złotych. Za oszustwo grozi im jednak kara do 8 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi