Toyota Zielona Góra

Pędził bmw przez Zieloną Górę tak, że dostał mandat 2,5 tys. zł. Stracił też prawo jazdy

Pędził bmw przez Zieloną Górę tak, że dostał mandat 2,5 tys. zł

Przez najbliższe trzy miesiące kierowca bmw będzie mógł jeździć jedynie na siedzeniu pasażera, W obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 73 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a dodatkowo za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 8 marca, na Szosie Kisielińskiej. Policjanci zielonogórskiej drogówki kontrolowali prędkość kierowców. – Za pomocą lasera namierzyli kierującego bmw, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością z prędkością 123 km/h  – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierujący bmw jechał o 73 km/h za szybko. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na trzy miesiące. Został on też ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Statystyki drogowych zdarzeń od lat pokazują, że nadmierna prędkość jest na pierwszym miejscu wśród przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Mimo zaostrzania przepisów i coraz surowszych kar, wciąż kierujący na polskich drogach nie brakuje kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

Reklama pościgi