Toyota Zielona Góra

Pierwszy węgiel trafił już do zielonogórzan (FILM, ZDJĘCIA)

- Nigdy nie sądziłem, że jako miasto będziemy handlować węglem. Niestety, w obliczu wojny wszystko się jednak zmienia. To jest sytuacja kryzysowa – mówi prezydent Janusz Kubicki.

Pierwsza partia ok. 200 ton węgla od spółki Węglokoks już jest na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Raculi. Węgiel na bieżąco jest przekazywany zielonogórzanom. W dwóch pierwszych dni trafi do 70 potrzebujących rodzin.

W woj. lubuskim Zielona Góra jest pierwszym samorządem, który już otrzymał węgiel i rozpoczął jego sprzedaż. Jest w atrakcyjnej cenie, a koszt tony wynosi 1,8 tys. zł. Zainteresowanie jest duże, jak informuje ZGK już teraz chęć zakupu wyraziło ok. 490 rodzin. Liczba chętnych ta cały czas rośnie!

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Nigdy nie sądziłem, że jako miasto będziemy handlować węglem. Niestety, w obliczu wojny wszystko się jednak zmienia. To jest sytuacja kryzysowa – mówi prezydent Janusz Kubicki. Ale jednocześnie też zauważa, że nie sądził, że jeszcze 1,5 roku temu, w czasie pandemii, miasto będzie też sprowadzało z Chin maseczki ochronne.

Jak mówił prezydent Kubicki widać, że z węgla do ogrzewania domów często korzystają osoby starsze, nieco gorzej sytuowane finansowo. – Tym bardziej powinniśmy zadbać jako samorządowcy o tych ludzi. Za chwilę może spaść pierwszy śnieg, więc ten węgiel musi, jak najszybciej dotrzeć do wszystkich potrzebujących. Na pewno my na tym węglu nie chcemy zarabiać – zaznacza J. Kubicki.

Do końca roku do woj. lubuskiego ma trafić 20 tys. ton węgla. Z kolei do 30 kwietnia 2023 r. kolejne 12 tys. ton.

Węgiel dystrybuowany przez ZGK znajduje się na terenie wysypiska w Raculi.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl