Toyota Zielona Góra

Pijany kierowca autokaru wiózł pasażerów. Uderzył w ciężarówkę i uciekł (FILM, ZDJĘCIA)

Pijany kierowca autokaru wiózł pasażerów. Uderzył w ciężarówkę i uciekł

Kierujący autokarem zderzył się z ciężarówką i uciekł z miejsca zdarzenia. Zatrzymali go świebodzińscy policjanci. Kierujący był pijany. Wydmuchał 1,5 promila alkoholu. W przeszłości był już skazany za kierowanie po pijanemu. W trakcie zdarzenia wiózł pasażerów.

W piątek, 11 marca, przed godziną 19.00 świebodzińscy policjanci dostali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w sąsiednim powiecie. Kierujący autokarem mężczyzna zderzył się z ciężarówką. Kierowca autokarem uciekł odjeżdżając w kierunku Świebodzina.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dyżurny świebodzińskiej policji natychmiast na drogę, którą miał jechać autokar wysłał patrol. Na wysokości miejscowości Wityń, policjanci zauważyli jadący drogą krajową numer 92 autokar z uszkodzoną przednią szybą od strony kierującego.

– Po zatrzymaniu pojazdu funkcjonariusze szybko ustalili powód, z jakiego 47-letni kierowca nie zatrzymał się po kolizji – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji. Kierowca był pijany. Wydmuchał 1,5 promila alkoholu. W trakcie zdarzenia przewoził pięcioro pasażerów.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia, minimum 3-letni zakaz prowadzenia oraz grzywna do nawet 30 tys. zł.

Mężczyzna w 2009 r. był już skazany za kierowanie po pijanemu. 

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl