Przepakowywał kartony z lewymi papierosami. Zauważyli to policjanci

Słubiccy dzielnicowi zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który ładował do auta papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Przestępczym procederem naraził budżetu państwa na kwotę ponad 624 tys. zł. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do trzech lat więzienia.

W poniedziałek, 7 marca, na terenie gminy Górzyca słubiccy dzielnicowi asp. Dariusz Więcko oraz mł. asp. Jakub Komar zauważyli mężczyznę, który przepakowywał kartony z garażu do swojego pojazdu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na widok policjantów zaczął zachowywać się nerwowo. Jego zdenerwowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy postanowili zajrzeć do kartonów i skontrolować załadunek.

Okazało się, że w aucie i w garażu znaleźli ponad 552 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjantów  w trakcie  sprawdzania garażu zaskoczyła nie tylko ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych, ale i kolejne znalezione w garażu kartony z papierosami.

Zatrzymany mężczyzna to 40-letni mieszkaniec powiatu słubickiego, który usłyszał dwa zarzuty nabycia i przewożenia nielegalnych wyrobów tytoniowych z zamiarem handlu nimi.  Grozi mu za to kara do 3 lat więzienia. Przestępczym procederem naraził na uszczuplenie budżetu państwa na kwotę ponad 624 tys. zł.

Toyota Zielona Góra