Samochody.pl - poscigi.pl

Pijany kierowca uderzył w ogrodzenie kościoła

Kierujący osobówką pijany mężczyzna wjechał w ogrodzenie kościoła w Sulęcinie. 21–latek miał 1,7 promila alkoholu organizmie, natomiast jego 15–letnia pasażerka ponad promil.

W niedzielę o godzinie 21.40 dyżurny policji w Sulęcinie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że w jednej z miejscowości w gminie Sulęcin kierujący osobówką uszkodził ogrodzenie kościoła. Na miejsce udali się policjanci. Ustalili, że przed chwilą w płot kościoła wjechał samochód osobowy, który natychmiast odjechał w nieznanym kierunku.

Mundurowi rozpoczęli poszukiwania pojazdu, sprawdzając okoliczne drogi dojazdowe. Około 1,5 km od miejsca zdarzenia, przy leśnej drodze zauważyli osobówkę, a przy niej dwoje młodych ludzi. Funkcjonariusze podjęli kontrolę tych osób. 21-letni mężczyzna wraz z 15-letnią dziewczyną oświadczyli, że to nie oni kierowali tym samochodem lecz ich kolega, który sobie poszedł, a samochód jest uszkodzony, bo wcześniej uderzyli w zwierzynę leśną, która przebiegała przez drogę. Ponadto, młody mężczyzna dodał, że nie ma dokumentów, ponieważ nie zabrał ich gdy wsiadał do samochodu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Od wskazanych osób wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 21-latka wskazało 1,7 promila alkoholu w organizmie, natomiast u dziewczyny stwierdzono ponad 1 promil. Auto miało uszkodzenia świadczące o uderzeniu w ogrodzenie. Nietrzeźwe osoby przewieziono do komendy, a samochód zabezpieczono na strzeżonym parkingu.

21-latek zatrzymany został w komendzie policji do wytrzeźwienia, natomiast nieletnią przekazano rodzicom.

Wczoraj mężczyzna po wytrzeźwieniu przyznał się do kierowania po pijanemu i spowodowania kolizji drogowej. Usłyszał zarzuty, teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Fotowoltaika - poscigi.pl