Pijany kierowca z sądowym zakazem prowadzenia volkswagenem uciekał policji. Czołowo uderzył w audi

Kierujący golfem nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać policji. Zderzył się czołowo z innym samochodem. Wybiegł z auta i zaczął uciekać pieszo. Nie udało mu się. 29-latek uciekał, bo był pijany.

W środę, 8 września, policjanci z komisariatu w Iłowej, w Gozdnicy postanowili zatrzymać do kontroli kierującego volkswagenem. Kierowca zaczął jednak uciekać. Podczas ucieczki doprowadził do czołowego zderzenia z audi, w którym było dwóch mężczyzn. Na szczęście nic im się nie stało.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po zderzeniu kierowca golfa wybiegł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany po pościgu przez dzielnicowego z Gozdnicy. Drugi z policjantów w tym czasie zapobiegł ucieczce pasażera volkswagena.

Jak się okazało kierujący to 29-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Uciekał, bo był pijany. W dodatku prowadził mając sądowy zakaz kierowania. Golf, którym podróżowali mężczyźni, nie został dopuszczony do ruchu. 29-latek odpowie za popełnione przestępstwa oraz szereg wykroczeń drogowych. Grozi mu kara do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Eko pol - Poscigi.pl